Buhar Kazanı

buhar kazanları

Buhar üretmekte yararlanılan; kömür, yağyakıt, motorin, doğalgaz ve fosil yakıtları, bazı tesislerde ise artık yakıtın yakılmasıyla ortaya çıkan, ısıyı içindeki suyu ısıtmak için kullanan kazana buhar kazanları denir.

Genellikle ısıtma ve enerji üretiminde kullanılırlar. Kimi zaman nükleer reaktörlerde de, basınç altında buhar üretmek amacıyla ısı kaynağı olarak yararlanılır. Başka bir değişle buhar kazanları, istenilen sıcaklık ve miktarda buhar üreten cihazlardır.

Buharın, endüstride tercih edilmesinin en önemli sebepleri; çok iyi bir ısı taşıyıcısı olması, ısı transferi özelliklerinin özellikle faz değişiminden dolayı yüksek olması ve iletiminin çok kolay olması ile herhangi bir pompalama sistemine ihtiyaç duymamasıdır. Buhar sadece ısı taşıyıcı özelliğinin dışında bazı proseslerde nemlendirme özellikleri için de kullanılmaktadır.

Firmamız her tip ve modelde 0,5 bar – 15 bar arasi, 5 m2-400 m2 arası buhar kazanı satışı ve montajı konusunda hizmet vermektedir. Buhar kazanları endüstride birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları ise şunlardır; sanayii tesisleri, fabrikalar, tekstil ,deri ve gıda sektörlerinde… Standart Grup Ltd. Sti. bütün bu endüstriyel alanlarda birçok buhar kazani satışı ve montajı yapmıştır. Buhar kazanları kullanım yerine göre değişiklik göstermektedir. Firmamızdan bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

buhar kazanları

Ayrıca Standart Grup Ltd. Sti. Kızgın Yağ kazanlarının tüm kapasite ve basınçları için bakım, onarım, satış ve teknik servis ile ilgili konularda da sizlere hizmet vermektedir. İsteyen müşterilerimize Revizyonlu Kızgın Yağ Kazanı firmamız tarafından temin edilebilmektedir.

Firmamız müşterilerine 2.el buhar kazanları konusunda da yardımcı olmaktadır. 2. el buhar kazanları değerinden alınıp; bakımları ve testi yapılıp müşterilerimizin talebi doğrultusunda garantili olarak verilip, istenildiği takdirde kurulumu da firmamızca yapılmaktadır. Standart Grup Ltd. Sti. Kazanlarınızın daha verimli çalışabilmesi için EGO’ dan onaylı cihazlarla yıllık baca gazı analizlerini yapmaktadır ve böylece müşterilerine daha ucuza daha iyi ısınma şansı saglamaktadır.